Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení

piotr07

Poeet p?íspivku : 61
Registration date : 26. 01. 07

Košice pokorili Slovan Empty
PříspěvekPředmět: Košice pokorili Slovan   Košice pokorili Slovan Icon_minitimeSun Feb 04, 2007 1:40 pm

Šláger 48. kola sa hral v Košiciach kam prišiel bratislavský Slovan v zostave s Lažom, ktorý len nedávno rozdával údery ešte v košickom drese. Ani ten, ani nič iné však zverencom trénera Cígera nepomohlo a Košičania ich poslali domov s prehrou.

HC Košice - Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 5. Javín, 20. Gron, 25. Lipianský, 58. Kmiť - 43. Kukumberg.
Rozhodovali: J. Konc - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 6:7, navyše: Kuľha (Slovan) 10 minút za pokus o pichnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,
8340 divákov (vypredané)

Bratislavský Slovan už po piaty raz dokázal vypredať košickú Steel Arénu (dvakrát vo vlaňajšom play off), zo vzájomných zápasov bol na tom o niečo lepšie ako východniari (3:2 na zápasy), ale od začiatku sa šláger 48. extraligového kola hral podľa košických nôt. Bývalého útočníka Košíc Laža privítali diváci pri predstavovaní piskotom, ale na ľade sa s Plevom, s ktorým mal spor, nestretol. Horšie obišiel bratislavský kormidelník Zdeno Cíger, ktorého domáci fanklub "privítal" s viacerými plagátmi, na ktorých bola postava s 21-tkou na šibenici a s textom "Zdenko už visí a vedie svoju loď do záhuby" s kresbou potápajúcej sa lode Slovana. Na samotný zápas sa však Košičania v 6-bodovom dueli výborne pripravili. Od začiatku zatlačili súpera do defenzívy a vedenie 3:0 v 25. minúte bol výsledkom ich obrovskej bojovnosti a nasadenia. K tomu pridali aj disciplinovanosť, hernú pohodu a úspešnú koncovku po vydarených kombinačných akciách. Slovan naopak doplatil na nedisciplinovanosť svojich hráčov, prvé dva góly dostal pri oslabení a ani 10-minútový trest Kuľhu hosťom nepomohol. Slovan sa síce snažil dvihnúť hlavu, najmä najlepší strelci Uram a Kukumberg, ale Lipovský sa dlho nedal prekonať. Naopak domáci stihli svoj náskok ešte zvýšiť. V úvode záverečnej tretiny snaživo hrajúci Kukumbeg síce znížil na 1:3, ale potom dostal Hovi viackrát príležitosť ukázať svoje umenie pri gólových príležitostiach Košičanov. Dráma sa nakoniec nekonala, tri minúty a 37 sekúnd pred koncom tréner Cíger odvolal Hoviho a v power play Košičan Kmiť do prázdnej bránky stanovil výsledok na 4:1.

Hlasy trénerov:

Ján Šterbák, tréner Košíc: "Zápas mal vysokú kvalitu, lebo sa stretli dva špičkové tímy. Z pohľadu obrany sme hrali veľmi dobre, urobili málo chýb a udržali kvalitných útočníkov Slovana. Snažili sme sa o rýchle protiútoky, ktoré nám vychádzali a dávali sme z nich pekné góly. Sme radi, že sme porazili Slovan."

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Bol to kvalitný zápas, ktorý sa však nezačal pre nás vyvíjať priaznivo. Dostali sme pri vylúčeniach dva góly. Napriek tomu chalani hrali dobre, vypracovali si aj dosť šancí a stačil aj kontaktný gól, aby sa záver zápasu vyvíjal celkom ináč."