Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Svento v Slavii zatial spokojny!

Goto down 
AutorZpráva
Rytmus_KF
Moderator
Rytmus_KF


Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 27. 01. 07

Svento  v Slavii zatial spokojny! Empty
PříspěvekPředmět: Svento v Slavii zatial spokojny!   Svento  v Slavii zatial spokojny! Icon_minitimeMon Feb 05, 2007 8:30 pm

BRATISLAVA - Jednou z vychádzajúcich hviezd slovenského futbalu je v súčasnosti stredopoliar českého klubu Slavia Praha Dušan Švento.

Dvadsaťjedenročný ľavonohý rýchlik, ktorý sa v minulom roku tešil v ankete denníka Pravda a SFZ z Ceny Petra Dubovského pre najlepšieho futbalistu Slovenska do 21 rokov, by mal pri absencii zranených Mareka Mintála a Mareka Saparu prevziať väčšiu časť ofenzívnych úloh na seba. "V Prahe mávame dvojfázové tréningy, čo je dosť únavné a uberá to síl, ale cítim sa v pohode. Nemyslím si však, že by teraz ofenzíva závisela len odo mňa. Je to prípravný zápas, tréner nám dá určite každému špecifické úlohy. Uvidíme, aké budú tie moje," uviedol rodák z Ružomberku.

Šesťnásobný slovenský reprezentant (premiéru zažil 15. augusta minulého roku v prípravnom zápase na Tehelnom poli s Maltou, v najcennejšom drese zaznamenal 1 gól) zatiaľ nemá skúsenosti s poľským futbalom ani v mládežníckych kategóriách, ani na klubovej úrovni. "Na zraz som sa veľmi tešil, pretože chlapcov som dlho nevidel. Každý zápas je na to, aby si futbalista niečo dokazoval. Ja budem chcieť v stredu trénerovi ukázať, že sem patrím a podať dobrý výkon. Do zápasu s Poľskom pôjdeme určite s cieľom zvíťaziť. Ich posledné výsledky sú síce varujúce, my sa však musíme sústrediť predovšetkým na náš vlastný výkon." Okolo najlepšieho legionára v českej Gambrinus lige v sezóne 2005/06 (v ankete týždenníka Gól) sa v zime točilo niekoľko záujemcov, napokon však minimálne do leta ostane v drese "zošívaných".

"Boli nejaké šumy okolo môjho prestupu, bola to však len taká bublina. Stále som hráčom Slavie a zatiaľ ma to teší, pretože budeme bojovať o titul. Mne osobne sa nik neozval, takže nemôžem hovoriť o žiadnej konkrétnej ponuke. Ak by prišla šanca, bol by som rád, keby som mohol odísť, pretože by sa to nemuselo opakovať. Na druhej strane som však rád, že ostávam ešte v Prahe. Je tam vynikajúca partia, výborný tréner a láka ma najmä ten titul," dodal Švento, ktorého súčasná trhová hodnota sa odhaduje na 50 miliónov českých korún.

Mno tak ja mu prajem celkom dobre hra len skusenosti nech nabere hodil by sa mu pre zaciatok taky Basel alebo nieco ine nwm.
rendeer
Návrat nahoru Goto down
 
Svento v Slavii zatial spokojny!
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatné :: Zaujímavosti-
Přejdi na: